TC124-FR-07124RL
Part Number
TC124-FR-07124RL
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES ARRAY 4 RES 124 OHM 0804
Specification document Datasheet
Product attributes
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Circuit Type Isolated
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Power Per Element 62.5mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Tolerance ±1%
Number of Pins 8
Grade Automotive
Number of Resistors 4
Qualification AEC-Q200
Size / Dimension 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)