RT2512BKD0782KL
Part Number
RT2512BKD0782KL
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES SMD 82K OHM 0.1% 3/4W 2512
Failure Rate -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Resistance 82 kOhms
Power (Watts) 0.75W, 3/4W
Supplier Device Package 2512
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Package / Case 2512 (6332 Metric)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C