LLC450JB-0R047
Part Number
LLC450JB-0R047
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES 0.047 OHM 5% 4.5W AXIAL
Specification document Datasheet
Product attributes
Part Status Discontinued at
Features -
Tolerance ±5%
Number of Terminations 2
Failure Rate -
Temperature Coefficient -
Composition Wirewound
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Resistance 47 mOhms
Power (Watts) 4.5W
Size / Dimension 0.709" L x 0.252" W (18.00mm x 6.40mm)