HHV1WSJT-73-3M3Y
Part Number
HHV1WSJT-73-3M3Y
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES 3.3M OHM 5% 1W AXIAL
Part Status Active
Tolerance ±5%
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Resistance 3.3 MOhms
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)