HHV1WSJT-73-1M1Y
Part Number
HHV1WSJT-73-1M1Y
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES 1.1M OHM 5% 1W AXIAL
Part Status Active
Tolerance ±5%
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Resistance 1.1 MOhms
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)