HHV1WSFT-73-3M74
Part Number
HHV1WSFT-73-3M74
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES 3.74M OHM 1% 1W AXIAL
Part Status Active
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Resistance 3.74 MOhms