HHV1WSFT-73-19M6
Part Number
HHV1WSFT-73-19M6
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES 19.6M OHM 1% 1W AXIAL
Specification document
Product attributes
Part Status Active
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Power (Watts) 1W
Composition Metal Film
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Features Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Resistance 19.6 MOhms