HHV-25JT-52-1M1
Part Number
HHV-25JT-52-1M1
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES 1.1M OHM 5% 1/4W AXIAL
Part Status Active
Tolerance ±5%
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Resistance 1.1 MOhms
Temperature Coefficient ±200ppm/°C