FMP200FRF52-309K
Part Number
FMP200FRF52-309K
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES 309K OHM 1% 2W AXIAL
Specification document
Product attributes
Part Status Active
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Features Flame Proof, Safety
Composition Metal Film
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Power (Watts) 2w
Resistance 309 kOhms
Size / Dimension 0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)