FMF200FTF73-22R
Part Number
FMF200FTF73-22R
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES 22 OHM 1% 2W AXIAL
Part Status Active
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Resistance 22 Ohms
Features Flame Proof, Safety
Composition Metal Film
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Power (Watts) 2w
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)