FMF200FRE73-820R
Part Number
FMF200FRE73-820R
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES 820 OHM 1% 2W AXIAL
Part Status Active
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Resistance 820 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2w
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C