CQ0402GRNPO9BN220
Part Number
CQ0402GRNPO9BN220
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description CAP CER 22PF 50V C0G/NPO 0402
Height - Seated (Max) -
Failure Rate -
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±2%
Applications General Purpose
Voltage - Rated 50V
Lead Spacing -
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Lead Style -
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Capacitance 22 pF
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)