CFR-12JT-52-100K
Part Number
CFR-12JT-52-100K
Manufacturer YAGEO
Other part numbers
Description RES 100K OHM 5% 1/6W AXIAL
Part Status Active
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.167W, 1/6W
Composition Carbon Film
Features Automotive AEC-Q200
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Failure Rate -
Resistance 100 kOhms